EB3250AYA08-10.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EB3250AYA08-10.000M TR PDF
Type Description
Series:EB3250
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:10 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)