EA2025JA18-25.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EA2025JA18-25.000M TR PDF
Type Description
Series:EA2025
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)