E3WSDC12-32.768K TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
E3WSDC12-32.768K TR PDF
Type Description
Series:E3WS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)