CCPD-575X-20-100.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
CCPD-575X-20-100.000 PDF
Type Description
Series:CCPD-575
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)