CPRO33-62.500
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ HCMOS
DataSheet
CPRO33-62.500 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:62.5 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Size / Dimension:0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-11-28E-28.636300D
SIT1602BC-11-28E-28.636300D
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2E3-33NC148.350000T
SiT3372AC-2E3-33NC148.350000T
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
MC2016K48.0000C16ESH
MC2016K48.0000C16ESH
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
CPRO33-62.500
CPRO33-62.500
XTAL OSC XO 62.5000MHZ HCMOS