CCHD-950-25-74.1758
Description
XTAL OSC XO 74.1758MHZ HCMOS SMD
DataSheet
CCHD-950-25-74.1758 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.1758 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)