CCHD-957-25-24.576
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CCHD-957-25-24.576 PDF
Type Description
Series:CCHD-957
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)