CRBSCS-01-50.000
Description
XTAL OSC RF CLK SRC 50.0000MHZ
Catalog
Oscillators
DataSheet
CRBSCS-01-50.000 PDF
Type Description
Series:CRBSCS, RedBox
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:RF Clock Source
Frequency:50 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Module Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension:1.250" L x 1.250" W (31.75mm x 31.75mm)
Height - Seated (Max):0.590" (14.99mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B9-25NY96.000000X
SiT3372AC-4B9-25NY96.000000X
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-4B3-33NH148.425750T
SiT3372AI-4B3-33NH148.425750T
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
SiT3373AI-2E2-28NE312.500000X
SiT3373AI-2E2-28NE312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
VZH100M1CTR-0406S
VZH100M1CTR-0406S
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
CRBSCS-01-50.000
CRBSCS-01-50.000
XTAL OSC RF CLK SRC 50.0000MHZ
CONN SKT SODIMM 204POS SMD