CVPD-914X-50-167.3316
Description
XTAL OSC VCXO 167.3316MHZ LVPECL
DataSheet
CVPD-914X-50-167.3316 PDF
Type Description
Series:CVPD-914
Type:VCXO
Frequency:167.3316 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)