CVPD-034-50-155.52
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVPD-034-50-155.52 PDF
Type Description
Series:CVPD-034
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:155.52 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" Dia x 0.197" T (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)