CVHD-950-100.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVHD-950-100.000 PDF
Type Description
Series:CVHD-950
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:100 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±20ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E2-25NC77.760000T
SiT3372AI-2E2-25NC77.760000T
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
SiT3372AC-4B9-25NH70.656000X
SiT3372AC-4B9-25NH70.656000X
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SiT3373AI-1E3-28NH491.520000Y
SiT3373AI-1E3-28NH491.520000Y
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
CVHD-950-100.000
CVHD-950-100.000
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
SANOXY-VNDR-MICRO-USB-6FT
SANOXY-VNDR-MICRO-USB-6FT
SANOXY CABLE FOR ANDROID PHONES
PC401TJ0000F
PC401TJ0000F
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 5MFP
IMSA-11600S-55A-GFN4
IMSA-11600S-55A-GFN4
CONN FFC VERT .5MM 55POS