CCPD-033-50-125.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
CCPD-033-50-125.000 PDF
Type Description
Series:CCPD-033
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):88mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)