CCHD-950-25-50.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CCHD-950-25-50.000 PDF
Type Description
Series:CCHD-950
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-72-33N-40.000000G
SIT1602BI-72-33N-40.000000G
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-2E9-33NY173.370750Y
SiT3372AI-2E9-33NY173.370750Y
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
SiT3372AC-1B2-33NB133.650000X
SiT3372AC-1B2-33NB133.650000X
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
XFHCL4-R47M
XFHCL4-R47M
FIXED IND 470NH 38A 1.3 MOHM SMD
CCHD-950-25-50.000
CCHD-950-25-50.000