CVHD-950-70.000
Description
XTAL OSC VCXO 70.0000MHZ CMOS
DataSheet
CVHD-950-70.000 PDF
Type Description
Series:CVHD-950
Type:VCXO
Frequency:70 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±20ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)