CVHD-952-153.600
Description
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCMOS
DataSheet
CVHD-952-153.600 PDF
Type Description
Series:CVHD-952
Type:VCXO
Frequency:153.6 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±20ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.210" (5.33mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B9-33NH200.000000T
SiT3372AI-2B9-33NH200.000000T
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-1E2-28NE491.520000X
SiT3373AI-1E2-28NE491.520000X
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E9-30NH96.000000Y
SiT3372AI-1E9-30NH96.000000Y
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
ST-7-20
ST-7-20
PWR XFMR LAMINATED 36VA TH
CVHD-952-153.600
CVHD-952-153.600
PJ16148
PJ16148
BOX FIBERGLASS GRY 17.87"X15.99"