CVHD-037X-125
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVHD-037X-125 PDF
Type Description
Series:CVHD-037X
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)