LFSPXO020502REEL
Manufacturer
IQD Frequency Products
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
LFSPXO020502REEL PDF
Type Description
Series:CFPS-72
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)