CCSO-914X-250.000
Description
XTAL OSC SO 250.0000MHZ SNWV SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CCSO-914X-250.000 PDF
Type Description
Series:CCSO
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:250 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):0.210" (5.33mm)