CVCO55BE-3206-3306
Description
VCO 3256MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
DataSheet
CVCO55BE-3206-3306 PDF
Part Status:Active
Frequency Range:3206 ~ 3306MHz
Frequency - Center:3256MHz
Voltage - Supply:5V
Tuning Voltage (VDC):0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc):-20
Icc Max:25mA
Pushing (MHz/V):2
Power (dBm):0 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-97
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:16-QFN, Variant
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height:0.150" (3.81mm)