CRBV55CL-0434-0452
Description
VCO 443MHZ 1.5-3.5V 31.75X14.99
Catalog
VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
DataSheet
CRBV55CL-0434-0452 PDF
Type Description
Series:CRBV55, RedBox
Package:Tray
Part Status:Active
Frequency Range:434 ~ 452MHz
Frequency - Center:443MHz
Voltage - Supply:5V
Tuning Voltage (VDC):1.5 V ~ 3.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc):-15
Icc Max:25mA
Pushing (MHz/V):0.5
Power (dBm):0 ±4
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-110
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Module Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension:1.250" L x 0.590" W (31.75mm x 14.99mm)
Height:1.250" (31.75mm)