CVCO55CC-2280-2380
Description
VCO 2330MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
Catalog
VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
DataSheet
CVCO55CC-2280-2380 PDF
Type Description
Series:CVCO55
Package:Strip
Part Status:Active
Frequency Range:2280 ~ 2380MHz
Frequency - Center:2330MHz
Voltage - Supply:5V
Tuning Voltage (VDC):0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc):-15
Icc Max:25mA (Typ)
Pushing (MHz/V):0.5 (Typ)
Power (dBm):5 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-110
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:16-QFN, Variant
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height:0.220" (5.59mm)