CVCO55BE-2900-3100
Description
VCO 3000MHZ 1-17V 12.7X12.7MM
DataSheet
CVCO55BE-2900-3100 PDF
Part Status:Active
Frequency Range:2900 ~ 3100MHz
Frequency - Center:3000MHz
Voltage - Supply:5V
Tuning Voltage (VDC):1 V ~ 17.0 V
2nd Harmonic, Typ (dBc):-15
Icc Max:25mA
Pushing (MHz/V):4
Power (dBm):4 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-100
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:16-QFN, Variant
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height:0.150" (3.81mm)