Z6DH2B1501851
Manufacturer
Jinlong Machinery & Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
VIBRATION ERM MTR 11000 RPM 3V
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
Z6DH2B1501851 PDF
Type Description
Series:Z6D
Package:Tray
Part Status:Active
Type:DC Motor
Function:Vibration, ERM
Motor Type:-
Voltage - Rated:3VDC
RPM:11000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):-
Power - Rated:-
Encoder Type:-
Size / Dimension:Rectangular - 0.268" x 0.270" (6.80mm x 6.85mm)
Diameter - Shaft:-
Length - Shaft and Bearing:0.185" (4.70mm)
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:Pressure Contact
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C