Z43FC1B5640007L
Manufacturer
Jinlong Machinery & Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
VIBRATION ERM MOTOR 10K RPM 0.91
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
Z43FC1B5640007L PDF
Type Description
Series:Z43
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:DC Motor
Function:Vibration, ERM
Motor Type:-
Voltage - Rated:3VDC
RPM:10000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):-
Power - Rated:-
Encoder Type:-
Size / Dimension:Rectangular - 0.177" x 0.169" (4.50mm x 4.30mm)
Diameter - Shaft:-
Length - Shaft and Bearing:0.217" (5.50mm)
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:J Lead
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C