BMV0803H2.7
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
VIBRATION MOTOR
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
BMV0803H2.7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:DC Motor
Function:Vibration, LRA
Motor Type:-
Voltage - Rated:3VDC
RPM:12000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):-
Power - Rated:-
Encoder Type:-
Size / Dimension:Round - 0.315" Dia (2.70mm)
Diameter - Shaft:-
Length - Shaft and Bearing:-
Mounting Hole Spacing:-
Termination Style:Wire Leads
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3630
LINEAR ACTUATOR MOTOR 12V
GEARMOTOR 650 RPM 12-32V TNI21
T16-300-64-12-S
T16-300-64-12-S
T16-S MICRO LINEAR ACTUATOR
BMV0803H2.7
BMV0803H2.7
VIBRATION MOTOR
40-3-5
DESOLDER BRAID ROSIN 0.08" 5'