DRA3R48E2
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY 3PST-NO 2.4A 48-510V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
DRA3R48E2 PDF
Type Description
Series:DRA3R
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:3PST-NO (3 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:18 ~ 28VDC
Voltage - Load:48 V ~ 510.0 V
Load Current:2.4 A