EL100D10-24N
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V
DataSheet
EL100D10-24N PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:21 ~ 27VDC
Voltage - Load:3 V ~ 100.0 V
Load Current:10 A
On-State Resistance (Max):10 mOhms
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"