LVD75D60H
Description
SSR RELAY SPST-NO 60A 3-75V
DataSheet
LVD75D60H PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:23 ~ 24VDC
Voltage - Load:3 V ~ 75.0 V
Load Current:60 A
On-State Resistance (Max):10 mOhms