IS.IOR10.220-8A
Manufacturer
Industrial Shields
VIGOR # :
Description
12VDC RELAY OUTPUT MODULE
Catalog
Power Relays, Over 2 Amps
DataSheet
IS.IOR10.220-8A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Coil Voltage:12VDC
Contact Form:-
Contact Rating (Current):8 A
Switching Voltage:220VAC, 24VDC - Max