R2D180-AL10-18
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
MOTORIZED IMPELLER
Catalog
AC Fans
DataSheet
R2D180-AL10-18 PDF
Type Description
Series:R2D180
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:400VAC
Size / Dimension:Round - 180mm Dia
Width:86.50mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:-
Power (Watts):105W
RPM:2650 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)