ACI4400HH
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 119X38MM 100-240VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
ACI4400HH PDF
Type Description
Series:Green Tech ACi4400
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:100 ~ 240VAC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:103.0 CFM (2.88m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Electronic Commutation (EC), Locked Rotor Sensor
Noise:43.0dB(A)
Power (Watts):4.40W
RPM:3300 RPM
Termination:3 Terminals
Ingress Protection:IP20
Operating Temperature:-40 ~ 167°F (-40 ~ 75°C)