NYW14025012BH-12
Description
N-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
DataSheet
NYW14025012BH-12 PDF
Type Description
Series:NYW14025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 140mm L x 140mm H
Width:25.00mm
Air Flow:115.3 CFM (3.23m³/min)
Static Pressure:0.157 in H2O (39.1 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:40.6dB(A)
Power (Watts):4.44 W