MF25101V2-1000U-A99
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 25X10MM VAPO 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MF25101V2-1000U-A99 PDF
Type Description
Series:MagLev® MF
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 25mm L x 25mm H
Width:10.00mm
Air Flow:3.0 CFM (0.084m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:16.0dB(A)
Power (Watts):360 mW
RPM:9600 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)