4129/HA40201V4-1000U-A99
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC VAPO
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
4129/HA40201V4-1000U-A99 PDF
Type Description
Series:MagLev® HA
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:20.00mm
Air Flow:5.5 CFM (0.154m³/min)
Static Pressure:0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:12.3dB(A)
Power (Watts):380 mW
RPM:4500 RPM
Termination:2 Position Rectangular Connector
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)