EYW12038012BM-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
E-SERIES FAN MEDIUM SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW12038012BM-12 PDF
Type Description
Series:EYW12038
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:193.9 CFM (5.43m³/min)
Static Pressure:1.150 in H2O (286.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:60.4dB(A)
Power (Watts):26.4 W