EYW08032012BE-EAH-12
Description
E-SERIES FAN ULTRA SPEED W/PWM
DataSheet
EYW08032012BE-EAH-12 PDF
Type Description
Series:EYW08032
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:32.00mm
Air Flow:98.6 CFM (2.76m³/min)
Static Pressure:1.850 in H2O (460.8 Pa)
Features:-
Noise:61.9dB(A)
Power (Watts):14.88 W