EYW08032012BH-EAH-12
Description
E-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
DataSheet
EYW08032012BH-EAH-12 PDF
Type Description
Series:EYW08032
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:32.00mm
Air Flow:75.2 CFM (2.11m³/min)
Static Pressure:1.260 in H2O (313.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:56.7dB(A)
Power (Watts):7.8 W