FAD1-08032CBJW12
Description
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-08032CBJW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-08032
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Width:32.00mm
Air Flow:55.4 CFM (1.55m³/min)
Static Pressure:0.316 in H2O (78.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:44.0dB(A)
Power (Watts):2.76 W
RPM:4200 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)