FAD1-12738EBJW12
Description
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12738EBJW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12738
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Width:38.50mm
Air Flow:193.0 CFM (5.40m³/min)
Static Pressure:0.460 in H2O (114.6 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:56.0dB(A)
Power (Watts):14.9 W
RPM:3500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)