FAD1-12032DHHW12
Description
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12032DHHW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12032
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:32.30mm
Air Flow:111.7 CFM (3.13m³/min)
Static Pressure:0.241 in H2O (60.0 Pa)
Bearing Type:Hydrodynamic
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:43.3dB(A)
Power (Watts):5.04 W
RPM:2750 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)