FAD1-12025DSHW12
Description
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12025DSHW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12025
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.50mm
Air Flow:87.9 CFM (2.46m³/min)
Static Pressure:0.134 in H2O (33.5 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:39.1dB(A)
Power (Watts):3.12 W
RPM:2200 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)