FAD1-12032CBLW12
Description
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12032CBLW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12032
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:32.30mm
Air Flow:83.0 CFM (2.32m³/min)
Static Pressure:0.123 in H2O (30.6 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:36.2dB(A)
Power (Watts):2.28 W
RPM:2000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)