FAD1-12038CSMW12
Description
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12038CSMW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.50mm
Air Flow:96.3 CFM (2.70m³/min)
Static Pressure:0.228 in H2O (56.8 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:45.0dB(A)
Power (Watts):4.08 W
RPM:2540 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)