NYW14025012LL-12
Description
N-SERIES FAN LOW SPEED W/PWM
DataSheet
NYW14025012LL-12 PDF
Type Description
Series:NYW14025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 140mm L x 140mm H
Width:25.00mm
Air Flow:62.1 CFM (1.74m³/min)
Static Pressure:0.051 in H2O (12.7 Pa)
Bearing Type:Sintec
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:21.7dB(A)
Power (Watts):840 mW