FAD1-08025CHMW12-A
Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-08025CHMW12-A PDF
Type Description
Series:FAD1-08025-A
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.00mm
Air Flow:30.5 CFM (0.854m³/min)
Static Pressure:0.112 in H2O (27.9 Pa)
Bearing Type:Hydrodynamic
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:30.0dB(A)
Power (Watts):1.56 W
RPM:2500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency:CE, cURus, TUV
Weight:0.159 lb (72.12 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3414NG
3414NG
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC WIRE
17250VA-48R-GA-00
17250VA-48R-GA-00
FAN 172X50MM 48VDC IP69K
OD1225-12HSS01A
OD1225-12HSS01A
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
FAD1-08025CHMW12-A
FAD1-08025CHMW12-A
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE