FDD1-17251CBHW34-L
Description
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
DataSheet
FDD1-17251CBHW34-L PDF
Type Description
Series:HPLC, FDD1-17251
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Width:51.00mm
Air Flow:325.0 CFM (9.10m³/min)
Static Pressure:1.134 in H2O (282.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Speed Sensor (Tach)
Noise:64.0dB(A)
Power (Watts):44.8 W
RPM:4000 RPM
Termination:3 Wire Leads
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)