FAD1-12738EBLW12
Description
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12738EBLW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-12738
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Width:38.50mm
Air Flow:107.0 CFM (3.00m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:41.0dB(A)
Power (Watts):5.28 W
RPM:2000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)