FAD1-12038DHHW32
Description
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12038DHHW32 PDF
Type Description
Series:FAD1-12038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.50mm
Air Flow:105.5 CFM (2.95m³/min)
Static Pressure:0.265 in H2O (66.0 Pa)
Bearing Type:Hydrodynamic
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:46.7dB(A)
Power (Watts):6.24 W
RPM:2800 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)