FAD1-12038DSAW32
Description
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
DataSheet
FAD1-12038DSAW32 PDF
Type Description
Series:FAD1-12038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.50mm
Air Flow:57.3 CFM (1.60m³/min)
Static Pressure:0.085 in H2O (21.2 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:28.4dB(A)
Power (Watts):1.68 W
RPM:1500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)