FAD1-09225CSJW12
Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
DataSheet
FAD1-09225CSJW12 PDF
Type Description
Series:FAD1-09225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Width:25.00mm
Air Flow:61.9 CFM (1.73m³/min)
Static Pressure:0.187 in H2O (46.6 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:42.2dB(A)
Power (Watts):3.24 W
RPM:3300 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)